Сортуйте ювелірні вироби за типом металу. Це допомагає запобігти потемнінню металів під час взаємодії один з одним.
Тримайте прикраси в сухому, захищеному від сонячних променів місці.
Коли йдеться про зберігання прикрас із дорогоцінним і напівдорогоцінним камінням, варто враховувати особливості кожного окремого каменя.
Перед сном — для запобігання механічним пошкодженням виробів і травмуванню шкіри.
Коли готуєте їжу, прибираєте, займаєтесь садовими роботами чи ремонтом. Інакше Ви ризикуєте подряпати чи навіть деформувати виріб.
Під час занять спортом. Піт може залишати на ювелірних виробах незмивні плями.
У басейні, сауні, лазні, солярії, на пляжі. Високі, низькі чи швидкозмінні температури чинять негативний вплив на вставки й на саму прикрасу.
Під час миття рук, посуду. Мило та мийні засоби можуть містити речовини, шкідливі для металу та каміння.
Не допускайте падіння виробів, особливо інкрустованих. Навіть незначна деформація прикраси може послабити кріплення вставок з каміння.
Вироби з золота, із дорогоцінним і напівдорогоцінним камінням варто протирати м'якою замшею чи клаптиком фланелі. Це допоможе не лише видалити пил та забруднення, а й делікатно відполірувати прикрасу, прибравши дрібні подряпини.
Категорично заборонено використовувати для чищення прикрас/видалення бруду зі складнодоступних місць абразивні речовини й матеріали, наприклад: пилочку для нігтів, побутові мийні засоби, зубну пасту. Не можна допускати взаємодію поверхні виробу з розчинниками (засіб для видалення плям, рідина для зняття лаку).
Якщо ювелірні вироби з часом сильно забруднились, чистити їх найкраще професійним способом на спеціальному обладнанні.